[:pl]PROJEKT NAUKOWO-BADAWCZY ZREALIZOWANY PRZEZ STUDENTÓW KOŁA NAUKOWEGO TRAFFIC MODELING – SIEDZIBA Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie[:]

[:pl]

Studenci z koła naukowego Traffic Modeling zrealizowali projekt naukowo-badawczy, podczas którego odwiedzili jednostki odpowiadające za organizację, koordynację i funkcjonowanie transportu publicznego w Warszawie oraz jednostkę odpowiadającą za zarządzanie ruchem i drogami w stolicy.

Opis całego wydarzenia zostanie umieszczony na stronie internetowej. Zapraszamy do śledzenia!

Relacja z dnia trzeciego:

Studenci Wydziału Transportu odwiedzili siedzibę Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Grupę przywitał Dyrektor ZDM Pan Łukasz Puchalski. Studenci zapoznali się z ogólnymi zasadami działania Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem oraz rozmawiali o sterowaniu sygnalizacją w mieście. Dodatkowo omawiano problematykę komunikacji rowerowej i budowę infrastruktury przeznaczonej dla rowerzystów. Pracownicy ZDM przedstawił również problematykę dostępności przestrzeni publicznej w Warszawie.

Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom poprawy bezpieczeństwa na drogach. Poruszono tematy projektów zmian w organizacji ruchu. Zaprezentowano kilka przykładów niestandardowych rozwiązań w tej kwestii: przystanek wiedeński na trasie W-Z oraz klawisze fortepianu na przejściu dla pieszych przy ulicy Emilii Plater.
Zarząd Dróg Miejskich przygotował też pokaz samochodu interwencyjnego Pogotowia Drogowego, a także przenośnej wagi używanej przez ZDM do kontrolowania ciężarówek. Na koniec spotkania omówiono pionierskie projekty realizowane przez ZDM: system informujący o awariach oświetlenia ulicznego, projekty e-kontrola i e-parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.
Relacja z wycieczki do siedziby Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie jest również dostępna na stronie internetowej.

[:]